Pomoc redakcji serwisu

Nasz serwis staramy się budować w taki sposób, aby korzystanie z niego nie sprawiało najmniejszych trudności. Zawsze jednak może zdarzyć się sytuacja, w której pojawi się jakiś problem. Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane nam pytania.

 

Dlaczego gra nie działa?

 

Zdecydowana większość gier zebranych w naszym serwisie wykonana jest w technologii Flash. Oznacza to, że przeglądarka internetowa musi być wyposażona w najnowszą wersję przeznaczonej dla niej wtyczki Flash.

 

Jeśli gra nie działa – sprawdź, czy w Twojej przeglądarce zainstalowana jest wtyczka Flash. Jeśli nie – zainstaluj ją. Jeśli tak – zaktualizuj do najnowszej wersji.

 

Warto także dbać o to, by sama przeglądarka była zawsze zaktualizowana do najnowszej wersji. Często bowiem bywa tak, że twórcy gier wykorzystują określone możliwości technologiczne niedostępne w starszych przeglądarkach.

 

Oprócz gier Flash mogą zdarzyć się także wykonane z użyciem innych technologii. Zalecamy zatem instalację i aktualizację także środowiska Java, Adobe Shockwave Player oraz Unity Player. Komputer wyposażony we wszystkie te elementy powinien pozwolić na bezproblemową zabawę w dowolnej zamieszczonej w naszym serwisie grze.

 

Jeśli jednak – pomimo spełnienia wszystkich tych wymagań – gra nadal nie działa, zawsze możesz to zgłosić do nas. Przy każdej grze zamieszczony jest specjalny link służący do tego celu.

 

Nie mogę oceniać i komentować!

 

Możliwość oceniania i komentowania gier jest dostępna tylko dla naszych zarejestrowanych użytkowników z wypełnionymi profilami. To forma bonusu dla wszystkich tych, którzy zechcą stać się aktywnymi uczestnikami naszej społeczności.

 

Dlaczego nie mogę dodać gry do „ulubionych”?

 

Musisz założyć konto w naszym serwisie. Inaczej nie możemy – między innymi ze względów technicznych – zapewnić Ci możliwości tworzenia listy ulubionych gier.

 

Dodałem kogoś do znajomych i nic!

 

Pamiętaj, że osoba, którą dodajesz do grona znajomych musi zaakceptować Twoje zaproszenie. Czasem wymaga to po prostu czasu – nie każdy loguje się do serwiu codziennie. Czasem natomiast – z różnych przyczyn – ktoś może nie chcieć zaakceptować danej znajomości. W takiej sytuacji trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość i uszanować decyzję zaproszonej osoby.

 

Jak mogę się zarejestrować w serwisie?

 

Nic prostszego! Wystarczy wejść na stronę rejestracji i wypełnić prosty formularz. Pamiętaj, aby podać prawdziwy adres poczty elektronicznej. Na ten właśnie e-mail otrzymasz od nas wiadomość z linkiem aktywującym dostęp do konta. Po kliknięciu w przesłany link rejestracja zostanie aktywowana, będzie można zalogować się do panelu użytkownika i cieszyć się pełnia możliwości serwisu grazilla.pl!

 

Wiadomość aktywacyjna do mnie nie dotarła!

 

Niestety, filtry antyspamowe zainstalowane na serwerach pocztowych czasem bywają „nadgorliwe” i popełniają błędy. Dotyczy to szczególnie niektórych darmowych kont pocztowych. W pierwszej kolejności sprawdź więc folder SPAM swojego konta. Jeśli znajdziesz tam wiadomość od nas – to wszystko w porządku, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami w mailu. Jeśli jednak w ciągu godziny wiadomość nie pojawi się ani w skrzynce odbiorczej, ani w folderze SPAM – skontaktuj się z nami.

 

Nie pamiętam hasła/nie mogę się zalogować

 

Przede wszystkim sprawdź, czy dane wpisane w formularzu logowania są prawidłowe. Jednym z najczęstszych powodów problemów z logowaniem jest popełnienie drobnego błędu (tzw. literówki) podczas wpisywania hasła lub omyłkowe wpisanie loginu/hasła używanego na innej stronie.

 

Jeśli jednak okaże się, że faktycznie nie pamiętasz hasła, to po prostu kliknij w link „Przypomnij moje hasło”. W formularzu podaj swój nick (login) oraz adres poczty elektronicznej użyty podczas rejestracji. Otrzymasz od nas wiadomość z automatycznie wygenerowanym nowym hasłem dostępowym. Po zalogowaniu do serwisu możesz je oczywiście automatycznie zmienić.

 

Pamiętaj, że podczas procedury zmiany hasła zostanie zapisany adres IP Twojego komputera. Ma to na celu ochronę Twojego profilu przed próbami oszustwa (np. przechwycenia).

 

Nie wiem co robić w danej grze!

 

Niestety, nie jesteśmy w stanie zamieścić szczegółowych instrukcji obsługi każdej ze zgromadzonych w naszym serwisie gier. Staramy się jednak zawsze opisać przynajmniej cel gry oraz podać podstawowe wskazówki dla gracza.

 

Większość gier posiada wbudowaną pomoc – przynajmniej w podstawowym zakresie. Wprawdzie przeważnie jest ona w języku angielskim, ale to przecież tylko dodatkowa motywacja do jego nauki, prawda? Zawsze możesz także poprosić o pomoc innych graczy. A samodzielne odkrywanie tajników zabawy już samo w sobie może też być wspaniałą rozrywką!

 

Mojego problemu tu nie ma

 

Zdajemy sobie sprawę, że nie sposób jest przewidzieć wszelkie problemy. Dlatego jeżeli nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie, nie bój się do nas napisać. W miarę naszych możliwości postaramy się jak najszybciej rozwiać Twoje wątpliwości.

 

Jesteśmy przecież po to, byście mogli się po prostu świetnie bawić!